Bardzo dziękujemy Kamili za pomoc w uzyskaniu dostępu do materiałów archiwalnych dotyczących Antoniego Jankowskiego i jego rodziny. Dzięki temu mogliśmy znacznie poszerzyć historię naszej rodziny i poznać wiele cennych szczegółów związanych z Kopysnem.
Pozyskane informacje pozwoliły nam uzupełnić i poprawić na stronie historię miejscowości oraz jej mieszkańców.
Na stronie internetowej Kopysna zamieściliśmy fotografie kilku nowych nagrobków z cmentarza w Kopysnie.
Obecnie zajmujemy się dokumentami archiwalnymi udostępnionymi przez Polską Akademię Umiejętności w Krakowie. Ich analiza dostarcza wiele cennych informacji, o czym wkrótce napiszemy.
Dzięki bardzo życzliwej nam osobie, której bardzo dziękujemy i Ją serdecznie pozdrawiamy, dotarliśmy do akt archiwalnych dotyczących mieszkańców Kopysna przebywających podczas II wojny światowej w Niemczech jako jeńcy wojenni (żołnierze kampanii wrześniowej 1939 r.) i robotnicy przymusowi. Więcej z zakładce Historia. Wszystkimposzukującym swoich bliskich z tego okresu polecamy strony internetowe: www.straty.pl i collections.arolsen-archives.org.
W Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu znajdują się rękopisy aktu nadania wsi z 1408 roku oraz rozgraniczenia wsi od dóbr królewskich z 1415 roku
(www.dbc.wroc.pl - skan 189 i następne). Zawiera je "Kopiariusz przywilejów, dekretów i różnych akt odnoszących się do dóbr rodziny Kmitów z lat 1397-1601".
6 lipca 2019
Wszystkich zainteresowanych Kopysnem z przyjemnością informujemy, o ponownym uruchomieniu strony miejscowości pod poprzednim znanym adresem. Zmienił się natomiast nasz adres e-mail, który obecnie brzmi: kopysno@kopysno.pl.
W czasie przerwy w funkcjonowaniu strony uzupełniliśmy historię wsi o nieznane nam dotychczas fakty i dokumenty z XIV i XV wieku, które są dostępne w zakładce Dzieje wsi. M.in.dotarliśmy do kopii dokumentu nadania wsi z 1408 roku, co było do tej pory nieosiągalne.